• Data dodania: 26.03.2021
  • Autor wpisu: Agnieszka Włodarczyk
Bywają okoliczności gdy dziedziczysz w udziale mieszkanie… i nie jesteś jedyny do podziału.
Jest wiele spraw z tym związanych i niektóre mogą być bardzo kosztowne kwotowo i emocjonalnie.

Gdy jest wiele osób koniecznie ustal co robicie i jaki jest plan, aby zminimalizować niepotrzebne koszty.

Wiele różnych spraw trafia do mnie jako pośrednika. Osoby zachowawcze przychodzą porozmawiać o rozwiązaniach i dzięki temu udaje im się szybko rozwiązać sprawy i zminimalizować niepotrzebne koszty.
Przykładów mam wiele takich, gdzie dziedziczący ponosili niepotrzebnie koszty i sprawy się przeciągały w czasie. Tu trzy małe z nich.

💥 Małe mieszkanie w Warszawie 6 spadkobierców (rozrzuceni po Polsce, 1 osoba w Warszawie) początkowe trudności w ustaleniach, potem jeden spadkobierca w trakcie umiera, czas od początku do wejścia do sprzedaży ponad 2 lata a w tym czasie trzeba było ponosić koszty (np. czynsz).

Kawalerka w Śródmieściu i skłócona rodzina (kilka osób w Warszawie, 2 za granicą) sprawa ciągnie się 3ci rok. Zadłużenie rosło, ale jedna z osób zajęła się sprawą i już jest w toku.


💥 Kawalerka w Śródmieściu i skłócona rodzina (kilka osób w Warszawie, 2 za granicą) sprawa ciągnie się 3ci rok. Zadłużenie rosło, ale jedna z osób zajęła się sprawą i już jest w toku.


✔Dwójka rodzeństwa duże mieszkanie w doskonałej lokalizacji w Warszawie. Jedna osoba chce sprzedać druga wolałaby zachować, ale nie ma możliwości spłaty rodzeństwa. Decydują się sprzedać. Czas od decyzji do początku sprzedaży: 1 miesiąc koszty minimalne. Uzyskana cena ze sprzedaży wyższa niż w okolicy.


Masz taką sytuację potrzebujesz omówić rozwiązania❓
A może masz kogoś w rodzinie kto potrzebuje wsparcia w tej kwestii❓

Skontaktuj się ze mną